Informācija par Rivian R2 tika nopludināta tiešsaistē pirms pirmizrādes: sākuma cena un tehniskie dati

Estimated read time 5 min read

Tiek pieņemts, ka amerikāņu zīmola krosoveram būs nepieciešamas trīs sekundes, lai paātrinātu no nulles līdz “simtiem”, un tā maksimālais darbības rādiuss būs 531 km.

Viens no jaunajiem amerikāņu jaunizveidotajiem uzņēmumiem, kas izstrādā un ražo tikai elektriskos transportlīdzekļus, ir Rivian Automotive. Sākotnēji Ford, Amazon un Cox Automotive ieguldīja šajā uzņēmumā, un, lai organizētu montāžu Rivian, viņi iegādājās bijušo Mitsubishi Motors rūpnīcu (atrodas Normalā, Ilinoisā). Tagad zīmola klāstā ir R1T kopplatformas pikaps un R1S SUV, kas debitēja 2018. gadā, bet konveijera tika sasniegta tikai 2021. gadā. Tagad prezentācijai tiek gatavots vēl viens modelis – “zaļais” krosovers, kuram tiks piešķirts indekss R2.

Pirmais oficiālais Rivian R2 tīzeris
Kā kļuva zināms pagājušā mēneša vidū, piecvietīgā Rivian jaunā produkta prezentācija notiks 7. martā. Oficiāla informācija par modeļa tehnoloģiju vēl nav saņemta, taču šodien daži dati (tostarp vairāki tehniskie parametri) par amerikāņu zīmola nākotnes krosoveru tika nopludināti internetā; tos publicēja Carscoops.com .

Saskaņā ar provizorisko informāciju Rivian R2 kopējais garums būs 4714 mm, platums – 1905 mm, augstums – 1699 mm, bet attālums starp asīm būs 2936 mm. Ja ticēt noplūdušajiem datiem, krosovera klīrenss būs ļoti cienījams – 249 mm, savukārt modelis var tikt pie 32 collu bezceļa riepas. Paredzams, ka R2 pietuvošanās leņķis būs 25 grādi un izlidošanas leņķis 27 grādi.

Pēc baumām, Rivian R2 maksimālais darbības rādiuss būs 531 km (tāpat kā pašreizējie R1T un R1S, jauno produktu varēs uzlādēt no Tesla stacijām, tas būs savietojams gan ar NACS, gan CCS uzlādes pieslēgvietām). Tāpat, kā liecina nopludinātā informācija, topošajam jaunajam produktam, iespējams, būs nepieciešamas 3,0 sekundes, lai no vietas paātrinātos līdz gandrīz “simtiem” (tas ir, līdz 96,7 km/h).

Paredzams, ka galvenais nākotnes modeļa konkurents pašmāju tirgū būs Tesla Model Y SUV . Salīdzinot ar to, jaunais Rivian ir par 37 mm īsāks, par 16 mm šaurāks un par 75 mm garāks; un tam ir arī par 46 mm garāka riteņu bāze. Ņemiet vērā arī to, ka Y modelis no 0 līdz 96,7 km/h paātrinās 5,0 sekundēs.

Iepriekš tika ziņots, ka Rivian R2 izmaksas, visticamāk, svārstās no 40 līdz 60 tūkstošiem dolāru. Saskaņā ar šodien atklātajiem datiem jaunā “zaļā” apvidus auto sākumcena būs 47 500 USD (atbilst aptuveni 4,35 miljoniem rubļu pēc pašreizējā valūtas kursa).

Saskaņā ar publicētajiem oficiālajiem tīzeriem (jaunais tīzeris ir priekšskatījumā), Rivian R2 mantos savu “vecāko radinieku” R1S un R1T dizaina valodu. Var pieņemt, ka krosoveram būs “kvadrātveida” formas, kā arī līdzīgs dizains gan LED galvas optikai, gan aizmugurējiem lukturiem – ar platām svītrām, kas stiepjas visā priekšpuses un aizmugures platumā. Tiek pieļauts, ka arī R2 interjers, visticamāk, būs vienots ar zīmola pirmdzimto.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours